فیلتر سوخت

 

قطعات اصل ولوو

موتور خودرو برای بهینه­ سازی عملکرد، مصرف سوخت، قدرت موتور و طول عمر طولانی به سوخت تمیز نیاز دارد. فیلتر سوخت در جلوگیری از ورود ذرات به تزریق­ کننده ­ها (اینجکتور یا انژکتور) نقش مهمی دارد. سیستم فیلتر ولوو از یک فیلتر ابتدایی و یک فیلتر ثانویه تشکیل شده است که معمولا به آن پیش ­فیلتر یا فیلتر اصلی نیز می­گویند.

فیلتر ابتدایی آب را از سوخت جداکرده و در یک ظرف جمع­ آوری می­کند که در زیر فیلتر ابتدایی قرار دارد. ظرفیت فیلترهای ابتدایی با توجه به کیفیت سوخت با یکدیگر فرق دارند. فیلتر ثانویه یک فیلتر ریز است.

توضیحات فنی؛ محفظه فولادی مستحکم

فیلتر سوخت باید بتواند نوسانات گسترده و سریع در فشار را تحمل کند. به همین دلیل، در ساخت محفظه از ورق­های فولاد تا ضخامت 0.75 میلی­متر استفاده می­شود. به این دلیل، محفظه هنگام نصب دچار فرورفتگی نمی ­شود و احتمال خستگی محفظه و نشتی وجود ندارد. این ویژگی، محافظت از سایر قطعات سیستم سوخت­ رسان را بهبود می­دهد.

کاغذ فیلتر مخصوص

کاغذ فیلتر از ورود ذرات مضری جلوگیری می­کند که باعث استهلاک و آسیب به قطعات سیستم سوخت­ رسان مانند انژکتورها می­شوند. این ذرات مضر در صورت عبور از کاغذ، فورا باعث آسیب به قطعات سیستم سوخت­ رسان شده یا منجر به تولید مواد مضری می­شوند که بر خلاف قوانین مربوط به انتشار ذرات می­باشد.

کاغذ با مساحت بزرگ

مساحت کاغذ فیلترهای سوخت ولوو با توجه به نوع فیلتر، تا 0.8 متر مربع است. ظرفیت جذب فیلتربه این دلیل بالاست. اگر سطح فیلتر بسیار کوچک باشد، فیلتر پیش از زمان مقرر سرویس مسدود خواهد شد.

چین ­خوردگی یکدست

چین­ خوردگی کاغذ فیلترهای ولوو کاملا یکدست است و از تمام مساحت آن استفاده می­شود. ناهمگونی در چین­ خوردگی فیلتر باعث کاهش ظرفیت فیلتراسیون و انسداد فیلتر پیش از زمان مقرر سرویس می­شود و در هر دو مورد منجر به عبور سوخت فیلتر نشده از فیلتر و آسیب به سیستم سوخت­ رسان خواهد شد.

آزمایشات گسترده

در تمام آزمایشات انجام­ شده توسط شرکت ولوو، عملکرد فیلتر اصل ولوو در مقایسه با سایر رقبا عالی بوده است. ما در آزمایشات خود به دنبال اثبات عملکرد فیلتر در تمام شرایط زیست­ محیطی و آب و هوایی (سرد و گرم) هستیم. پنج مورد از آزمایشات رایج ولوو عبارتند از:

  1. ظرفیت جذب گرد و غبار
  2. بازده فیلتراسیون
  3. فشار پارگی
  4. فشار خستگی
  5. طول عمر اورینگ

جهت خرید فیلتر کامیون های ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟