خفه‌‌کن‌‌های اگزوز

خفه‌‌کن‌‌های اصل ولوو از ابتدا به‌‌عنوان بخش جدایی‌‌ناپذیر خودرو طراحی شده‌‌اند و در نتیجه برای الزامات زیست‌‌محیطی راننده و قانونی و همچنین شرایط کاری موتور مناسب هستند.

وقتی خفه‌‌کن‌‌های اصل ولوو را انتخاب می‌‌کنید، مطمئن هستید که خودروی شما الزامات قانونی کنونی را برآورده خواهد کرد. علاوه بر این، موتور با پس-فشار (back-pressure) طراحی‌‌شده کار می‌‌کند که موجب کمترین مصرف سوخت می‌‌شود، بنابراین واقعاً برای داشتن محیط‌‌زیست پاک بسیار مناسب است.

این خفه‌‌کن‌‌ها بدون هیچ سیستم عملیات تکمیلی (after treatment system) موتور، روی خودرو نصب می‌‌شوند.

خفه‌‌کن‌‌های اگزوز

خفه‌‌کن‌‌های اگزوز

چرا خفه‌‌کن‌‌های اصل ولوو بهترین هستند؟

جنبه‌‌های زیست‌‌محیطی

خفه‌‌کن باید اطمینان حاصل کند که خودرو از استانداردهای زیست‌‌محیطی مانند انتشار گازهای اگزوز و صدایاعمال‌‌شده از سوی مقامات برخوردار است. برای راحتی راننده، تأکید بر اطمینان از پایین بودن سطح صدا در داخل کابین و جلوگیری از نشت گازهای اگزوز به داخل کابین است.

شرایط عملیاتی

خفه‌‌کن باید شرایط کاری مناسب را برای موتور ایجاد کند. به‌‌عنوان‌‌مثال، اگر خفه‌‌کن پس-فشار نامناسب تولید کند، نتیجه افزایش مصرف سوخت، افت قدرت موتور و انتشار بیشتر گازهای مضر اگزوز خواهد بود. پس-فشار نامناسب همچنین باعث افزایش فرسایش اجزای حیاتی مانند سوپاپ‌‌ها و توربوشارژر نیز می‌‌شود.

الزامات زیست‌‌محیطی

مقررات بین‌‌المللی ایجاب می‌‌کنند که سطح صدای تولیدی از یک کامیون در شتاب کامل نباید از 80 دسی‌‌بل (A) بیشتر باشد. صدای فرکانس-پایین می‌‌تواند بر روی تمرکز رانندگان در پشت فرمان تأثیر منفی بگذارد، بنابراین حتی جزئیات پیرامونی مانند اتصالات و بست‌‌های خفه‌‌کن باید با توجه به این نکته طراحی شوند. فقط با یک خفه‌‌کن اصل ولوو می‌‌توانید از نفوذ اندک صدا به داخل کابین اطمینان حاصل کنید.

پس-فشارصحیح

پس-فشار اگزوز خفه‌‌کن باید متناسب با عملکرد موتور باشد. خفه‌‌کن‌‌های غیر اصل با پس-فشار اگزوز نامناسب، دود اگزوزبیشتر، قدرت موتور کمتر، دمای بالاتر گاز اگزوز و افزایش مصرف سوخت را به دنبال دارند.

تنها خفه‌‌کن‌‌های اصل ولوو به‌‌گونه‌‌ای طراحی شده‌‌اند تا پس-فشارکاملاً مناسب را برای موتورهای ولوو ایجاد کنند.

از نظر ارقام

یک خفه‌‌کن با 10 کیلو پاسکال افزایش پس-فشار منجر به موارد زیر خواهد شد:

  • 1%مصرف سوخت بیشتر
  • 35% دود بیشتر
  • 5 اسب بخار قدرت موتورکمتر
  • 25 درجه دمای اگزوز بالاتر

شرایط کاری سخت

یک خفه‌‌کن تحت لرزش تا G 20، پالس‌‌های فشار تا 15 کیلوپاسکال، تنش گرمایی و نوسانات دمایی بینºC 20- تا ºC500+ و خوردگی ناشی از پاشش آب از جاده (road spray)، جاده‌‌های نمکی و گازها یا اگزوزخشن (تهاجمی) قرار دارد.

خفه‌‌کن‌‌های اصل ولوو برای تأیید کیفیت و استحکام طراحی، تحت مجموعه‌‌ای از آزمایش‌‌ها قرار می‌‌گیرند، از جمله عملیات مجازات (punishing treatment) در یک دستگاه لرزش و دستگاه آزمایش موتور و همچنین آزمایش‌‌های میدانی و آزمایش‌‌های دوام در جاده‌‌ها. علاوه بر این، خفه‌‌کن‌‌های ما برای از بین بردن هرگونه خطر نفوذ گازها یا اگزوز به داخل کابین، از نظر نشتی نیز آزمایش شده‌‌اند.

تمام الزامات را برآورده می‌‌کند

اگر یک خفه‌‌کن اصل ولوو را با پس-فشار اگزوز مناسب در اختیار داشته باشید، هم‌زمان به حداقل رساندن فرسایش در توربوشارژر و سوپاپ‌‌ها و تولید توان حداکثری خودرو، به ازای هر لیتر سوخت مصرف‌‌شده کیلومتر بیشتری دریافت می­ کنید. راننده و محیط‌ زیست هر دو ازخفه‌‌کن کارآمد بهره‌‌مند می‌‌شوند و مصرف سوخت به حداقل می‌‌رسد که خود یک مزیت زیست‌‌ محیطی مهم به حساب می‌‌آید.

خفه‌‌کن‌‌های اگزوز

برای خرید لوازم موتوری ولوو اینجا کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟