استارت

استارت یک وسیله‌ی الکتریکی است که از انرژی باتری برای چرخاندن موتور احتراقی استفاده می‌کند و به این ترتیب سرعت دورانی لازم برای جرقه زدن موتور را فراهم می‌کند.

استارت بر روی چرخ نصب می‌شود و با یک چرخ‌دنده به پشت رینگ متصل می‌شود. استارت یک قطعه حیاتی در عملیات روشن شدن موتور است و باید بسیار مطمئن باشد.

 

استارت در کامیون های ولوو ویژگی های امنیتی زیر را دارد:

 

توضیحات فنی استارت

استارت اصلی ولوو با استانداردهای کیفی و امنیتی ولوو طراحی شده است. مواد سازنده‌ی آن الزامات ولوو را برآورده می‌کنند و  می‌توانند در شرایط عملیاتی متفاوت مانند سطوح مختلف رطوبت،گرد و غبار، نمک، گریس، روغن و سطوح ارتعاش بالا کار کنند. این قطعه می‌تواند برخوردهای فیزیکی مانند ضربه و سقوط اشیاء سبک را تحمل کند.

طول عمر

استارتهای اصلی ولوو طوری ساخته شده‌اند که می‌توانند هزاران بار عملیات استارت را اجرا کنند بدون آنکه کیفیت اولیه‌ی خود را از دست بدهند.

قابلیت اطمینان

استارت اصلی ولوو می‌تواند در گستره‌ی متفاوت شرایط محیطی و در بازه‌ی دمایی ℃40- تا ℃120 موتور را روشن کنند. پارامترهای اختصاصی در سیستم کنترل استارت تضمین می‌کنند که استارت در سرمای یخبندان هم مانند گرمای سوزان انجام شود. استارت ولوو طبق استاندارد V UL94 در دسته‌ی ضد آتش قرار می‌گیرد.

قابلیت نگهداری

استارت قطعه‌ای با طول عمر بالاست که به نگهداری منظم و زمانبندی‌شده نیازی ندارد.

ملاحظات محیط‌ زیستی

استارت ولوو با در نظر گرفتن ارزش‌های اساسی ولوو طراحی شده است و یکی از این ارزش‌ها مراقبت از محیط‌زیست است. مواد به کار رفته در ساخت استارترها (فلزات و پلاستیک) همگی قابل بازیافت و استفاده‌ی مجدد در ساخت استارتر‌های جدید هستند.

ارزیابی جامع

استارت اصلی ولوو تحت ارزیابی‌های جامعی قرار می‌گیرد تا کیفیت و بازدهی مشخص‌شده توسط ولوو را برآورده کند. ارزیابی‌ها با توجه به الزامات ولوو انجام می‌شوند که شامل آزمایش شرایط سرد و گرم، گرد و غبار، پایداری، آزمایش قفل و آزمایش درگیر شده چرخ‌دنده‌ها است.

برای تضمین کیفیت، اطمینان و دوام استارت، آزمایش‌ها هم در شرایط آزمایشگاهی و هم در شرایط میدانی انجام می‌شوند. در شرایط میدانی، کامیون‌ها در کاربردها و شرایط محیطی متفاوت به کار می‌روند.

قطعات یدکی

استارت های ولوو در برنامه ی قطعات یدکی ولوو قرار دارند. استارت های یدکی در کارگاههای ولوو با ضمانت مشابه استارت نو عرضه می شوند.

خدمات فنی

استارت اصلی ولوو در طول عمر مفیدش نیازی به خدمات فنی ندارد، اما در زمان تعویض قطعه در اختیار داشتن موارد زیر پیشنهاد می شود:

 • دسترسی به اطلاعات موجود در دفترچه ی راهنمای قطعات ولوو موسوم به IMPACT ،که نحوه صحیح نصب استارتر را توضیح می دهد.

• دسترسی به ابزارهای پیشنهاد شده توسط ولوو برای تضمین کیفیت کار و تعمیر در کوتاه ترین زمان.

قطعات اضافی پیشنهادی

استارت های اصلی ولوو به نحوی طراحی شده اند که طول عمر زیادی داشته باشند، اما به دلیل استفاده در شرایط متفاوت، به خصوص کامیون های قدیمی ممکن است نیاز به تعویض قطعات داشته باشند. بنابراین کامیون های ولوو بسته های لوازم یدکی ارائه می کنند که با استارت هماهنگ هستند. شما ره ی قطعات، عملیات و توضیحات در دفترچه ی راهنمای قطعات ولوو IMPACT موجود است.

جهت خرید لوازم برقی ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟