آینه عقب

 

قطعات اصل ولوو

وظیفه آینه عقب ارائه دید غیرمستقیم و مطابق با قوانین و مقررات است. همچنین کوچک بودن اندازه آینه به دید مستقیم راننده کمک می­کند.

توضیحات فنی

آینه­ ها به صورت پک کامل و قطعات زاپاس در بازارهای افترمارکت موجود هستند. آینه­ های اصل ولوو با هدف عدم ایجاد اخلال در دید مستقیم راننده طراحی شده­ اند. آینه­ های اصل ولوو کیفیت و ایمنی خودرو را تضمین می­کنند. تنظیم آینه­ های اصل ولوو بسیار آسان است و رانندگان می­توان آن را مطابق میل­شان تنظیم کنند. این آینه­ ها هچنین به آسانی تا شده و فضای کوچکی را اشغال می­ کنند که موجب سهولت در حمل­ و نقل­شان با قطار و کامیون می­شود.

میدان دید آینه برای رانندگان معمولی باید اطراف خودرو/بدنه، بالای خودرو/بدنه و چرخ­های عقب خودرو و تریلی را نشان دهد و همچنین از قوانین و مقررات پیروی کند. لبه عمودی داخلی شیشه آینه – یعنی بخشی از تریلی که در آینه دیده می­ شود – باید به موازات لبه آینه باشد. آینه­ ها ویژگی­های ایرودینامیکی مناسبی دارند و به گونه ­ای طراحی شده­ اند تا دچار لرزش نشوند. آینه و براکت نصب­ کننده آن به گونه­ای طراحی شده­ اند تا از ورود گرد و غبار به کابین و شیشه آینه جلوگیری کرده و مصرف سوخت و صدای باد را کاهش دهند. آینه­ های اصل ولوو برای استفاده در کامیون­ها بسیار مناسب هستند.

آزمایشات گسترده

آینه­ ها به منظور اطمینان از پیروی از استانداردهای کیفی سخت­گیرانه ولوو در معرض آزمایشات گسترده­ای قرار می­گیرند.

یکی از آزمایشاتی که بر روی آینه انجام می­شود آزمایش گرد و خاک است. در این آزمایش، ویژگی­های آینه در برابر گرد و خاک از طریق شبیه­ سازی وضعیت خودرو در جاده با استفاده از یک اسپری نصب­ شده بر روی خودرو و در یک تونل باد کنترل­ شده تعیین می­شود.

به منظور ارزیابی طول عمر آینه، وضعیت طول عمر آن در جاده شبیه­ سازی می­شود (آزمایش طول عمر در ساختمان آزمایشات ولوو به مدت 6 ماه انجام می­شود). در این آزمایش خودرو در معرض لرزش ­های جاده­ ای و لرزش ­های ناشی از موتور قرار می ­گیرد و وضعیت آینه در مدت ده سال از طول عمر خودرو شبیه­ سازی می­ شود. همچنین تاثیر موارد زیر نیز بررسی می­ شود: درجا کارکردن موتور، تحرکات موتور، حرکت عقب­ گرد خودرو، سرعت جاده­ ای تا 110 کیلومتر در ساعت، بادهای عرضی قوی و وزش­های ناگهانی. تمام قطعات آینه پس از طی آزمایشات ذکرشده باید سالم و آماده کار باشند. ترک­ خوردگی و تغییرشکل قطعات آینه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

جهت دریافت کاتالوگ کامل فارسی کلیک کنید

جهت خرید لوازم بدنه ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟