دینام(آلترناتور)

 

قطعات اصل ولوو

آلترناتور یک دستگاه الکترومکانیکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی متناوب تبدیل می­کند. اکثر آلترناتورها از میدان مغناطیسی گردان استفاده می­ کنند اما گاهی اوقات از آلترناتورهای خطی نیز استفاده می­ شود. از نظر فنی می­توان برای همه دستگاه­های تولید برق متناوب از عبارت آلترناتور استفاده کرد اما معمولا از این کلمه برای دستگاه­های چرخان و کوچکی استفاده می­شود که توسط خودرو و سایر موتورهای درون­ سوز به حرکت در می­آیند.

توضیحات فنی

در خودروهای ولوو آلترناتور توسط یک براکت استاندارد SAE-80 (بست لولایی) بر روی موتور نصب شده و توسط یک تسمه V-شکل و به طور ساعت­گرد می­چرخد. آلترناتور از این جهت که به طور پیوسته کار می­کند (تا زمانی که موتور روشن باشد) و همچنین نقش مهم آن در شارژ باتری یکی از مهم­ترین قطعات ماشین به حساب می­آید.

از این جهت آلترناتور باید با اطمینان کامل در همه شرایط وظیفه خود را انجام دهد. آلترناتورهای اصل ولوو با هدف پیروی از استانداردهای کیفی، ایمنی و عملکرد مطمئن طراحی، آزمایش و تولید می­شوند.

تفاوت­ها

دوام

آلترناتورهای اصل ولوو با هدف سازگاری با طراحی و عملکرد خودروهای ولوو طراحی شده اند. این قطعات بادوام با هدف تحمل لرزش­ها و محیط موتور خودروهای ولوو ساخته شده ­اند و همین ویژگی کیفیت و عملکرد ایمن قطعات را به مدت طولانی تضمین می­کند.

اطمینان از عملکرد

آلترناتورهای اصل ولوو به گونه ­ای طراحی شده ­اند تا بتوانند به طور ثابت و پایدار برق موردنیاز قطعات خودرو را تامین کنند. استانداردهای کیفی و آزمایشات سخت­گیرانه ما به شما این اطمینان را می­دهد که آلترناتورهای اصل ولوو در هر دمایی از -40  ͦC تا 135  ͦC می­توانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند. آلترناتورهای اصل ولوو در برابر اتصالات الکتریکی محافظت شده­ اند و اگر اتصالی نیز رخ دهد بر عملکرد آلترناتور تاثیری نخواهد داشت.

تعمیرات

آلترناتورهای اصل ولوو به گونه­ ای طراحی شده­ اند تا بتوانند وظیفه خود را به مدت طولانی بدون نیاز به تعمیرات انجام دهند.

محیط زیست

آلترناتورهای ولوو با در نظر گرفتن ارزش­های اصولی ولوو طراحی شده­ اند که محیط زیست یکی از آن­هاست. مواد استفاده­ شده در این آلترناتورها (فلزات و پلاستیک­ها) قابل بازیافت هستند و می­توان مجددا از آن­ها در ساخت آلترناتورهای جدید (یا آلترناتورهای رفرش ­شده) استفاده کرد.

آزمایشات گسترده

آلترناتورهای اصل ولوو برای اطمینان پیروی از عملکرد و استانداردهای کیفی ولوو تحت آزمایشات و تست­ های گسترده­ ای قرار می­گیرند. تمام آزمایشات مطابق با استانداردهای ولوو و تجربه تامین ­کنندگان انجام می­ شوند و عبارتند از:

تست­ های مربوط به عملکرد مطمئن

تست­ های سرد/گرم، تست گرد و غبار/نمک/آب، تست EMC و ...

تست­ های مربوط به دوام آلترناتور

تست لرزش و ...

تست­ های خودرو

به منظور اطمینان از کیفیت، عملکرد مطمئن و دوام آلترناتور تست­ های متعددی در مجتمع­ های ویژه تست ولوو مانند مجتمع­ های زیر انجام می­ شوند:

  • مجتمع تست موتور
  • مجتمع تست کامل خودرو
  • جاده­ ویژه تست طول عمر در مجتمع تست­ های ولوو
  • تست­ های مربوط به فصل زمستان در اروپای شمالی و تست ­های مربوط به فصل زمستان در اروپای جنوبی
  • هرگاه تغییراتی در آلترناتور صورت بگیرد که در اطمینان از عملکرد آن تاثیری داشته باشد، قطعه به مدت دو سال و در کاربردها و شرایط محیطی گوناگون تست خواهد شد.

جهت خرید لوازم برقی ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟