شیشه‌ی جلو

قطعات اصلی ولوو

شیشه‌ی جلو قطعه‌ای است که استحکام ساختاری کابین را تکمیل می‌کند. ابعاد، انحنا و ضخامت شیشه نقش مهمی در بسته ماندن محفظه‌ی کابین و همچنین امنیت در هنگام تصادف بازی می‌کند.

شیشه‌ی جلوی اصلی ولوو در دید راننده و امنیت خودرو نقش حیاتی دارد و به شکلی طراحی شده است که به کامیون ظاهر مدرن، خواص آیرودینامیک بهینه و ویژگی‌های صوتی بهبودیافته بدهد.

توضیحات فنی

شیشه‌ی جلوی ولوو یا با نوار لاستیکی به داخل کابین وصل می‌شود و یا به لبه‌های قاب کابین متصل است.

انحنا و ابعاد به نحوی طراحی می‌شود که نصب بهینه داشته باشد.

ضخامت شیشه (76/6 میلی‌متر در کامیون‌های مدل ولوو FH و ولوو FM و 96/5 میلی‌متر در مدل‌های ولوو FL و ولوو FE) برای هر مدل کامیون به نحوی تعیین شده است که استحکام و مقاومت مکانیکی صحیح برای اثر متقابل بهینه با کابین را فراهم کند.

شیشه‌ی دوجداره الزامات قانونی و امنیتی ولوو را برآورده می‌کند و فاقد لکه، خراش و حباب است. حتی در صورت شکستن شیشه، زرورق PVB (پلی‌وینیل بوتیرال) لایه‌های شیشه را به هم چسبیده نگه می‌دارد و مقاومت بالای آن از شکستن شیشه به قعطات بزرگ تیز جلوگیری می‌کند.

هم شیشه و هم PVB در یک فرآیند کنترل‌شده و دقیق تولید شده‌اند و به نحوی طراحی شده‌اند که شیشه مشخصات نوری دلخواه را داشته باشد.

آزمایش‌های جامع

شیشه‌ی جلوی اصلی ولوو به عنوان بخشی از ساختمان کابین، تحت آزمایش‌های گسترده قرار گرفته است تا الزامات امنیتی دقیق ولوو مانند اثر کابین و آزمایش‌های تصادف برآورده شوند.

شیشه‌ها در بازه‌ی دمایی ℃40- تا ℃85 در ترکیب با ارتعاشات متفاوت هم در شرایط آزمایشگاهی و هم جاده‌ای ارزیابی می‌شوند. هیچ‌گونه نقصی در شیشه و قطعات متصل به آن مجاز نیست.

نوار چسبنده‌ای که برای اتصال شیشه و قلاب‌های حسگر به کار می‌رود تحت آزمایش‌های جامع قرار گرفته تا الزامات موردنظر برای طول عمر و عملکرد در تصادفات برآورده شود.

تفاوت

شیشه‌ی اصلی ولوو با دقت بسیار بالا طراحی شده است تا به خوبی به قاب کابین متصل شود. دقت در طراحی به همراه پوشش لاستیکی چسبنده باعث افزایش امنیت و بسته شدن کامل منفذها می‌شود.

انتخاب شیشه‌ی اصلی ولوو باعث تضمین درستی ابعاد هندسی و انحنا می‌شود به نحوی که اثر متقابل با سایر بخش‌های کابین در بهترین حالت ممکن باشد، بدون اینکه بعد از نصب فشاری به شیشه وارد شود یا نشت وجود داشته باشد که این باعث کاهش خوردگی و سایر آسیب‌ها به داخل کابین می‌شود.

جهت خرید قطعات بدنه ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟