احیاکننده باتری

 

همه‌ی باتری‌های اسید-سرب از روز اول دچار سولفاته شدن می‌شوند. این امر باعث کاهش قدرت خروجی و ظرفیت باتری می‌شود، و یکی از دلایل اصلی خراب شدن زودهنگام باتری است. پیش‌گیری از این موضوع از هدررفت پول و منابع طبیعی محدود جلوگیری می‌کند.

دلایل اصلی رسوب سولفات در سلول باتری‌های اسید-سرب شامل: خوابیدن طولانی مدت بین شارژها، انبارکردن باتری‌ها بدون شارژ کردن، کامل شارژ نکردن، پایین بودن سطح الکترولیت‌ها و نامناسب بودن سطح شارژ کردن است. احیاکننده باتری یک دسولفاتور احیاکننده الکترونیکی است که به منظور بهبود و نوسازی باتری‌های اسید-سرب طراحی شده است. وقتی که باتری‌ها با متصل ماندن به این واحد احیا شدند، واحد به کارش ادامه داده و با نگه داشتن باتری‌ها در بهترین وضعیت، عمر آن‌ها را افزایش می‌دهد.

مشخصات فنی

احیاکننده باتری جنیون ولوو با رفع و پیشگیری از سولفاته شدن، باتری‌ها و دینام‌ها را از خراب شدن حفظ می‌کند. این امر باعث می‌شود که باتری با ظرفیت کامل کار کند. در نتیجه، این موضوع به بهبود کارایی دینام هم کمک می‌کند و به دلیل کاهش سولفاته شدن، شارژپذیری باتری‌ها هم بهتر می‌شود.

احیاکننده باتری جنیون ولوو نه‌تنها عمر باتری را افزایش می‌دهد بلکه طول عمر تجهیزات الکتریکی را هم زیاد می‌کند و مدت زمان خواب[1] کامیون را هم کم می‌کند. به همین خاطر، ما برای کامیون‌هایی که احیاکننده باتری جنیون ولوو دارند، گارانتی طولانی‌تری ارائه می‌کنیم. این وسیله با همه‌ی باتری‌های اسید-سرب سازگار است و به راحتی نصب می‌شود. کوچک است و طراحی ضدآب دارد و می‌تواند روی همه‌ی باتری‌های اسید-سرب ما را از کوچک‌ترین باتری‌ها تا باتری بزرگ ۲۲۵ آمپرساعتی نصب شود.

آزمایش‌های گسترده

احیاکننده باتری جنیون ولوو توسط مقررات فنی سخت‌گیرانه ولوو تایید شده‌است. آزمایش‌های زیر با موفقیت انجام شده‌اند:

آزمایش‌های روی کامیون

  • آزمایش تابستان (در اسپانیا)
  • آزمایش زمستان (در شمال سوئد)
  • AET (آزمایش تحمل شتاب‌یافته)

آزمایش‌های محیطی

  • تست گاز
  • آزمایش IP (ضدآب بودن، لرزش)
  • شوک‌های دمایی

آزمایش‌های الکتریکی

  • EMC (سازگاری الکترومغناطیسی)
  • میزان مصرف

محیط زیست

از خراب شدن زودهنگام باتری جلوگیری می‌کند و در نتیجه دوستدار محیط زیست است.

خدمات

تنها با نصب قطعات ولوو جنیون در یکی از کارگاه‌های معتبر ولوو توسط تکنیسین‌های آموزش دیده و دارای گواهینامه معتبر، می‌توانید از داشتن بهترین سطح خدمات ممکن، مدت زمان فعالیت[2] و کارایی مطمئن شوید. بخش خدمات را می‌توانید در ایمپکت، گروه ٣١١ پیدا کنید.

تأییدیه

این وسیله با این فرض که دستورالعمل‌های نصب اجرا شده باشند، برای تمام کلاس‌های ADR روی ولوو FH/ولوو FM، تأیید شده است و در مقایسه با نصب در کارخانه، به روشی متفاوت تغییر داده شده است و، اگر طبق دستورالعمل نصب ولوو نصب شود، کاملا طبق مقررات ECE R105 خواهد بود.

ECE R105: باید با ابزارهای مناسب، مثل فیوز، مدارشکن یا مانع ایمنی (محدودکننده جریان) از گرم شدن بیش از حد اتصالات کنارگذر کلید اصلی باتری به تجهیزات الکتریکی، جلوگیری شود. این تجهیزات باید هنگامی که کلید اصلی باتری باز است همچنان برق دریافت کنند.

برای خرید لوازم برقی ولوو اینجا کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟