فیلتر کابین

 

قطعات اصل ولوو

وظیفه اصلی فیلتر هوای کابین تصفیه هوا پیش از ورود آن به کابین است. در کامیون­های ولوو FH دو فیلتر هوای کابین در ماژول گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع هوا وجود دارد: فیلتر هوای بیرونی (به آن فیلتر OSA نیز گفته می­ شود) و فیلتر بازگردش (به آن فیلتر REC نیز گفته می­شود). در کامیون­های ولوو FM و ولوو FHکلاسیک فیلتر هوای بیرونی به دو صورت موجود است: یک فیلتر استاندارد و یک فیلتر هیبریدی به صورت آپشن.

مشخصات فنی

فیلتر هوای کابین با جذب غبارات هوا، غبارات گیاهان، گرده­ها، دود و ذرات معلق هوا و ... از سرنشینان کامیون در برابر آلاینده­های هوا حفاظت می­کند. تمام فیلترهای هوای اصل ولوو با ظرفیت جذب و قدرت فیلتراسیون بالا طراحی شده­ اند. فیلتر هوای بیرونی (OSA) در بیرون کابین قرار دارد و وظیفه آن فیلتر هوای ورودی از محیط بیرون است. در کامیون­های ولوو FM و FH کلاسیک می­توان به صورت آپشن از یک فیلتر ویژه اضافی برای کاهش بوهای نامطبوع استفاده کرد.

فیلتر بازگردش (REC) در داخل کابین قرار دارد و وظیفه آن تصفیه هوای داخل کابین (در صورت انتخاب عملکرد بازگردش) است. این فیلتر در کامیون­های ولوو FH نیز به صورت مدل هیبریدی وجود دارد و می­تواند بوهای نامطبوع را کاهش دهد. فیلتر بازگردش تنها در کامیون­های ولوو FH موجود است. فیلترهای FM و FH اصل ولوو با «ذرات ریز آریزونا» - که در آن برای شبیه­ سازی شرایط صحرای آریزونا از ذرات کوارتز (SiO2) با غلظت بالا استفاده می­شود –تست می­شوند و عملکرد بی­نظیری دارند.

تفاوت

ترکیب و ماهیت گرد و غبار و همچنین مقدار آن در کاربردها و مکان­های گوناگون متفاوت است. فیلترهای هوا اصل ولوو از ابتدا با هدف بازدهی بالا در برابر ذرات بسیار ریز در محیط­های گوناگون طراحی شده­اند.

آزمایشات گسترده

شرکت ولوو آزمایشات گسترده­ای را بر روی فیلترهای کابین انجام می ­  دهد. فیلترهای ولوو FH مطابق با استانداردهای کیفی ولوو و استانداردDIN 71460 در انواع شرایط آب و هوایی و سیستم­های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) آزمایش می­شوند. فیلترهای ولوو FM و ولوو FH کلاسیک مطابق با استاندارد SAE J726 و با «ذرات بسیار ریز گرد و غبار آریزونا» تست می­شوند.

 

جهت خرید فیلتر های ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟
دیدگاه ها
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار مفید
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی