فیلتر کابین

 

فیلتر کابین

وظیفه اصلی فیلتر هوای کابین تصفیه هوا پیش از ورود آن به کابین است. در کامیون­های ولوو FH دو فیلتر هوای کابین در ماژول گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع هوا وجود دارد: فیلتر هوای بیرونی (به آن فیلتر OSA نیز گفته می  ­ شود) و فیلتر بازگردش (به آن فیلتر REC نیز گفته می­شود). در کامیون­های ولوو FM و ولوو FHکلاسیک فیلتر هوای بیرونی به دو صورت موجود است: یک فیلتر استاندارد و یک فیلتر هیبریدی به صورت آپشن.

مشخصات فنی فیلتر کابین

فیلتر هوای کابین با جذب غبارات هوا، غبارات گیاهان، گرده­ها، دود و ذرات معلق هوا و ... از سرنشینان کامیون در برابر آلاینده ­های هوا حفاظت می­کند. تمام فیلترهای هوای اصل ولوو با ظرفیت جذب و قدرت فیلتراسیون بالا طراحی شده­ اند. فیلتر هوای بیرونی (OSA) در بیرون کابین قرار دارد و وظیفه آن فیلتر هوای ورودی از محیط بیرون است. در کامیون­های ولوو FM و FH کلاسیک می­توان به صورت آپشن از یک فیلتر ویژه اضافی برای کاهش بوهای نامطبوع استفاده کرد.

فیلتر بازگردش (REC) در داخل کابین قرار دارد و وظیفه آن تصفیه هوای داخل کابین (در صورت انتخاب عملکرد بازگردش) است. این فیلتر در کامیون­های ولوو FH نیز به صورت مدل هیبریدی وجود دارد و می­تواند بوهای نامطبوع را کاهش دهد. فیلتر بازگردش تنها در کامیون­های ولوو FH موجود است. فیلترهای FM و FH اصل ولوو با «ذرات ریز آریزونا» - که در آن برای شبیه­ سازی شرایط صحرای آریزونا از ذرات کوارتز (SiO2) با غلظت بالا استفاده می­شود   تست می­شوند و عملکرد بی­نظیری دارند.

تفاوت

ترکیب و ماهیت گرد و غبار و همچنین مقدار آن در کاربردها و مکان­های گوناگون متفاوت است. فیلترهای هوا اصل ولوو از ابتدا با هدف بازدهی بالا در برابر ذرات بسیار ریز در محیط­های گوناگون طراحی شده­اند.

آزمایشات گسترده

شرکت ولوو آزمایشات گسترده­ای را بر روی فیلترهای کابین انجام می ­  دهد. فیلترهای ولوو FH مطابق با استانداردهای کیفی ولوو و استانداردDIN 71460 در انواع شرایط آب و هوایی و سیستم­های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) آزمایش می­شوند. فیلترهای ولوو FM و ولوو FH کلاسیک مطابق با استاندارد SAE J726 و با «ذرات بسیار ریز گرد و غبار آریزونا» تست می­شوند.

سرویس

فیلتر هوای بیرونی در بیرون کابین قرار دارد و با باز کردن کاپوت می توان به آن دسترسی پیدا کرد و به آسانی میتوان آن را تعویض نمود. فیلتر بازگردش در داخل کابین قرار دارد. تعویض هردو فیلتر باید مطابق با برنامه سرویس ولوو صورت گیرد.

جهت خرید فیلتر های ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟
دیدگاه ها
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار مفید
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  خیلی عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی
 • کاربر میهمان 1400/06/13
  بسیار عالی