روغن موتور یورو۶ استپ D

روغن موتور جدید VDS-5 5W/30

عملکرد اصلی روغن موتور، کنترل اصطحکاک و به حداقل رساندن سایش بر روی تک تک قطعات متحرک داخل موتور است. روغن موتور همچنین باید گرما را جذب کرده و از اجزای سازنده در برابر آلودگی و خوردگی محافظت کند. در حالی که نیاز روزافزون به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را برآورده می کند. روغن اصل ولوو روغنی است که ولوو برای تولید موتورهای خود از آن استفاده می کند. این نشان دهنده کیفیت و اعتماد به محصولی است که بخشی از موتور و وسیله نقلیه محسوب می شود.

روغن موتور ولوو VDS-5

یک روغن موتور دیزلی سنگین با فرمولی منحصر به فرد است که دارای فناوری افزودنی اختصاصی است. این روغن برای ارائه عملکرد بهینه در تمام موتورهای Volvo 13L Euro 6 step D از نظر عملکرد، سطح کارایی و دوام، طراحی شده است.

این همراه با تمام تامین کنندگان استراتژیک ولوو توسعه یافته است و به طور کامل در خودروها و در محیط های متفاوتی آزمایش شده است. همچنین در تمام مراحل توسعه و آزمایش موتور استفاده شده است. به همین دلیل است که ولوو می‌تواند با خیال راحت VDS-5 را به مشتریانی که در جستجوی روغنی با کیفیت و با ویژگی‌ کاهش سوخت هستند، توصیه کند.

این روغن جدید با ویژگی های افزایش قابل توجه کیفیت روغن و همچنین پتانسیل افزایش زمان همراه است. VDS-5 ویسکوزیته کمتری دارد که مصرف سوخت را کاهش می دهد.

VDS-5 به طور خاص برای موتورهای مدرن با خروجی بالا، آلایندگی کم با گردش مجدد گاز اگزوز (EGR)، کاهش کاتالیزوری انتخابی (SCR) و سیستم های تصفیه پس از فیلتر ذرات دیزل (DPF) توسعه یافته و طراحی شده است. شامل ویژگی های محافظت بهتر در برابر اکسید شدن، کاهش ویسکوزیته در دمای بالا، محتوای نفتی و ایجاد گردش عالی در دمای پایین است.

شناسایی

به عنوان یادآوری برای اپراتور و هر تکنسینی که روی ولوو شما کار می کند، به برچسب 《Dip Stick》 و 《Drip Tray》 مجهز کردیم تا اطمینان حاصل شود که آنها فقط از روغن موتور VDS-5 5W/30 هنگام تعویض یا پر کردن روغن موتور خودرو استفاده می کنند.

هدف از این موارد شناسایی، این است که به تکنسین ها نشان داده شود که روغن موتور فقط باید با مشخصات جدید روغنی که در حال پیشرفت و بهبود است، تعویض یا پر شود. همین امر در مورد راننده یا اپراتور وسیله نقلیه نیز صدق می کند. فقط روغن موتور VDS-5 5W/30 باید در صورت شارژ بین فواصل زمانبندی شده سرویس، استفاده شود.

شناسایی

چگونه می توانید به صورت بصری تفاوت بین موتور D13 قدیم و جدید را ببینید؟ به فیلترهای روغن نگاه کنید. step D دارای دو فیلتر روغن است در حالی که نسخه های قبلی سه عدد داشتند.

 استثنائات

لطفاً توجه داشته باشید: VDS-S 5W/30 برای خودروهای قدیمی سازگار نیست  و هرگز نباید در موتورهای یورو 4، 5 یا stepC یورو 6 استفاده شود، VDS-5 ویسکوزیته کمتری دارد که منجر به فشار روغن کمتر می‌شود. اگر VDS-5 در موتورهای قدیمی استفاده شود، فشار روغن ممکن است در برخی شرایط رانندگی بسیار کاهش یابد.

برای خرید لوازم یدکی ولوو کلیک کنید

برای خرید کالاها و هدیه تزئینی ولوو کلیک کنید

دیدگاه شما چیست؟
دیدگاه ها
 • کاربر میهمان 1401/06/24
  سلام ۲۰لیتری چنده
 • کاربر میهمان 1401/06/24
  با سلام
  با مراجعه به سایت ولوو در مورد روغن vds 5  متوجه میشیم که این روغن برای موتورهای ۱۳ لیتری هست که از سال ۲۰۲۱ به بعد طراحی شده اند و حتما جفت فیلتر باشند.
 • 1400/10/09
  ممنون از نمایندگی ولوو زهرایی کازرون